Distanční výuka | Základní škola a Praktická škola Opava

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
  • Úvod
  • Distanční výuka

Distanční výuka

Vážení rodiče,
epidemiologická situace v České republice se vyvíjí nepředvídatelným způsobem. Centrální orgány mohou velmi rychle omezit řadu běžných činností ve společnosti. Jednou z variant, jak omezit šíření nákazy , je také, podle odpovědných činitelů, částečné omezení provozu nebo úplné uzavření škol. Protože chceme být připraveni, rozhodlo vedení školy přistoupit k některým krokům, které by usnadnily možný přechod na distanční výuku (vyučování mimo školu). 

Emaily žáků
Žádali jsme na začátku školního roku 2020-2021 zákonné zástupce o uvedení emailové adresy, na kterou by bylo možné zasílat informace, učivo a vše ostatní, co se týká konkrétního žáka. Řada rodičů nám vyšla vstříc a své emailové adresy nám dala k dispozici. U většiny žáků jsme neměli na začátku školního roku kontakt, který bychom mohli využít pro elektronickou komunikaci. Vedení školy rozhodlo, že každému žákovi bude vytvořen účet v aplikaci Office365, prostřednictvím kterého budou jednotlivým žákům zasílány, v případě potřeby, učivo, důležité informace. Pokud zákonní zástupci žáků dali k dispozici své emailové adresy, budou emaily s adresou žákovské schránky v kopii chodit i jejich rodičům. Do schránek žáků budou přicházet také další důležité informace, které se týkají provozu a činnosti školy. Žádáme zákonné zástupce, aby obsah emailové schránky sledovali. Jde o důležitý komunikační kanál v době distanční výuky, ale i v běžném období. V žákovské knížce  se objeví postupně všem žákům informace o zřízení emailu, o hesle.

Po obdržení informace o zprovoznění účtu svého dítěte, je možné se přihlásit na odkazu https://www.office.com/

Instruktáž, jak pracovat s aplikací O365

V případě, že pro distanční výuku bude potřeba využívat výpočetní techniku, je možné, aby zákonný zástupce žáka, který nemá doma přístup k počítači, zažádat ředitelství školy o zapůjčení potřebného vybavení. Zákonný zástupce musí doložit, že má k dispozici připojení k internetu, podepíše smlouvu o výpůjčce. 

Další tipy pro výuku a přípravu pracovních listů:
http://www.naucsecist.cz/
http://www.naucsepocitat.cz/
http://www.naucsepsat.cz/

Další odkazy na doplnění výuky:
https://skolakov.eu/
https://www.umimematiku.cz/
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php
http://www.naucsepocitat.cz/
https://www.skolasnadhledem.cz/profil/2-stupen/88-matematika?scroll=0


© ARSYLINE 2017 - 2020 postaveno na systému AKTIVNÍ ŠKOLA
Upozornění
Zavřít
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít