Emailové schránky žáků | Základní škola a Praktická škola Opava

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace

Emailové schránky žáků 9.10.2020

Emailové schránky žáků

Vážení rodiče, žáci,
všichni dobře víme, v jak obtížné situaci se nachází nejen Česká republika, ale vlastně celý svět. Epidemiologické nebezpečí omezuje řadu činností, které patří k běžnému životu.

Činnost škol byla omezena již na jaře tohoto roku. Je možné, že i naši školu to může v budoucnu potkat znovu. Proto se vedení školy rozhodlo přijmout opatření, která by umožnila vyučovat také distančně (žáci nechodí do školy, ale jsou povinni účastnit se vzdělávání na dálku doma).

Proto byl každému žákovi školy zřízen emailový účet pod doménou naší školy. V žákovské knížce je vylepen štítek s údaji, díky nimž je možné se k emailu přihlásit. Do schránky budou chodit, v případě přerušení činnosti škol, také úkoly. Kromě toho bude vedení školy využívat školních schránek každého žáka k předávání důležitých informací zákonným zástupcům žáků. Prosíme Vám proto, abyste obsah schránek sledovali a informace ze schránky vyzvedávali. Řada rodičů dala na začátku školního roku škole k dispozici své emailové adresy, pro ně jsme zavedli přeposílání emailů z oficiální schránky k nim do soukromého účtu. Pokud si kdokoli z rodičů soukromou schránku zřídí dodatečně a oznámí adresu třídnímu učiteli dítěte, nastavíme přeposílání zpráv i jemu.

Prostřednictvím školního emailu můžete komunikovat s pracovníky školy i jejím vedením.

Po obdržení informace o zprovoznění účtu svého dítěte (štítky s adresou účtu a přístupovými údajiv žákovské knížce), je možné se přihlásit na odkazu https://www.office.com/. Jak pracovat s účtem se můžete podívat v návodu, který najdete v následujícím odkazu - Instruktáž, jak pracovat s aplikací O365.

S poděkování za dosavadní spolupráci
Mgr. Jiří Kupka, ředitel školy

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít