Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace

EMIL OPEN 2021 27.6.2021

EMIL OPEN 2021

Po třetí se zástupci Základní školy a Praktické školy, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace účastnili mezinárodní olympiády zdravotně postižených Emil Open. Tentokrát šlo již o desátý ročník, kterého se účastnilo téměř osm set soutěžících ze čtrnácti zemí Evropy. A že se tam žáci školy vůbec neztratili.
Ale, vezměme vše po pořádku. Ve středu se výprava vlakem  přesunula do Brna. Po ubytování na vysokoškolských kolejích jsme vyzkoušeli, jak fungují tramvaje ve druhém největším městě republiky. Na Náměstí Svobody jsme byli účastníky slavnostního průvodu a také zahájení celé soutěže.
Ve čtvrtek jsme šli na to... Na velikém atletickém stadionu se odehrávaly klasifikační závody. Ty sklouží k tomu, aby se ve finálových bojích potkali závodníci s co nejsrovnatelnější výkonností. Strávili jsme na sportovišti většinu dne. Nicméně, vydali jsme se pak ještě na prohlídku Antropthosu, kde jsme se poučili, jak žili naši předkové a také opravdoví Indiání.
Jenže, my jsme jeli do Brna kvůli atletice. Na finálové boje se naši borkyně a borci těšili. A taky se pořádně všichni ukázali. Kristýna M. začala naše medilové žně druhým místem ve skoku do dálky z místa. Stejným výsledkem pokračovala v běhu na 100 metrů i Vaneska K. a Tomáš K. Překvapivě zvítězil v hodu míčkem Filip Z., kterému se vůbec nedařilo v kvalifikaci. Daleko hodila i Anička G., která skončila také na druhém místě. Kuba A.se snažil opravdu moc, ale jeho soupeři byli rychlejší, nicméně, šesté místo je velmi hezké. Pak přišel zlatý hřeb, úžasná dvoustovka v podání Vanesky S. a také fantastický běh Samuela M. Ten sice nezískal medaili, ale pro nás je skutečným vítězem, protože startoval v nevýhodné dráze, běžel v nevyrovnanějším běhu a porazili ho pouze dva reprezentanti Litvy, Bulharska a jeden velmi rychlý závodník ze Šumperka. Závody vyvrcholily štafetami na sto metrů. Měli jsme za soupeře paralympické reprezentace Litvy, Bulharska, rychlíky ze Šumperka a nevyzpytetelné Znojemáky. Byli jsme jediní, kteří zařadili do týmu děvče. Štafetu výborně rozběhl Tomáš K., předával Kubovi A., který dal do svého úseku všechno, stejně, jako pak Vanesa S., finišoval Samuel. V dramatickém závěru skončil čtvrtý, ale pro nás byla naše štafeta vítězem. Těšili jsme se pak na slavnostní ukončení EmilaOpen 2021 na atletickém stadionu večer.
Všem účastníkům patří poděkování za opravdu vzornou reprezentaci školy a skvělé výsledky.

Kalendář akcí

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít