Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
  • Úvod
  • Partneři projektu

Partneři projektu

Koordinátor projektu: Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace (Česká republika

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace zajišťuje vzdělávání a výchovu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, zejména s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením, v rámci základního a středního vzdělávání. Žáky školy jsou také dívky a chlapci s diagnostikovaným autismem. Jejím zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Organizace vykonává činnost předškolního zařízení (PŘS ZŠSS), základní školy, střední školy (praktická škola jednoletá). Součástí příspěvkové organizace je  speciálně pedagogické centrum pro klienty s mentálním a tělesným postižením. Zajišťuje poradenské služby v rámci Opavska a Bruntálska. 


Partner projektu: Zespol Szkol Specjalnych w Pyskowicach (Polsko)

ZSS Pyskowice je škola, která poskytuje vzdělání v oboru základní škola speciální, střední škola a speciální škola pro praktickou profesní přípravu. Škola je didaktickým centrem pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, zajišťuje terapie pro děti s lehkým, středním a hlubokým postižením. Žáci pocházejí z venkovských oblastí a malých měst v severní části oblasti Gliwice. Škola zajišťuje činnost a úkoly stanovené právními předpisy. Jedná se především o vzdělávání, výchovu, metodickou podporu, reedukační a terapeutickou činnost. Škola úzce spolupracuje s místními úřady a jinými organizacemi pracujícími v oblasti vzdělávání s cílem obohatit výchovu a vzdělání pro žáky. Škola je rovněž prostředníkem v komunikaci mezi rodinami žáků (se sociálním znevýhodněním) a veřejnými institucemi. 

Kalendář akcí

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít