Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
  • Úvod
  • Setkání žáků ZŠ a PŠ Opava se seniory

Setkání žáků ZŠ a PŠ Opava se seniory 21.10.2022

Setkání žáků ZŠ a PŠ Opava se seniory

V rámci „Týdne sociálních služeb“ proběhla v Opavě setkání seniorů s žáky ZŠ a PŠ, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace. Setkání byla pro obě strany vzájemně velmi inspirující.
Žáci III. třídy základní školy speciální si pro seniory v Domově Bílá Opava a v Domově pro seniory Vila Vančurova připravili pásmo písní o řemeslech a své nejoblíbenější písně pod vedením Mgr. Rozálie Tesárkové a Ludmily Votýpkové. Žáci předali seniorům drobné dárky, které sami vyráběli.
Milým zpestřením bylo společné zpívání známých písní seniorů s dětmi za doprovodu klavíru a společné posezení všech zúčastněných u šálku čaje a kávy.Také senioři nezůstali stranou a v rámci svých aktivit připravili pro žáky balíčky se svými výrobky a sladkou odměnou. Největší odměnou byl pro žáky potlesk za zdařilé vystoupení, úsměv a radost ve tvářích seniorů a možnost se s nimi setkávat a věnovat si vzájemnou pozornost. V průběhu měsíce prosince se těšíme na další setkání se seniory při zpěvu koled a vánočních písní za doprovodu klavíru a houslí.

Kalendář akcí

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, příspěvková organizace
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít